Артефакти Стільського городища: фрагмент глиняного горщика ІХ-Х ст.

Ми продовжуємо публікувати матеріали із археологічних досліджень на території пам’яток Заповідника, які зберігаються у фондах Відділ археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.
Фрагмент глиняного горщика ІХ – Х ст. з розкопок 1990 р. на території Стільського городища.
В 1990 р. загоном Верхньодністрянської археологічної експедиції Інституту суспільних наук АН УРСР під керівництвом молодшого наукового співробітника відділу археології В. І. Шишака були продовжені археологічні дослідження Стільського городища. Так, в його південно-східній частині було закладено три розкопи загальною площею близько 165 м2, де досліджено частину земляного валу та рову першої (зовнішньої) лінії оборони, а також відкрито рештки трьох заглиблених частин житлових будівель.
Даний горщик походить із розкопу №3, в якому було виявлено залишки двох жител. Так, у південно-східній частині розкопу, на глибині 0,2 – 0,4 м від рівня денної поверхні, виявлено контур житлової споруди розмірами 3,4 × 3,3 м. В заповненні житла та на його долівці зібрано кілька десятків уламків кружального посуду, з яких потім дослідникам вдалося відновити частину одного з горщиків.
Горщик виготовлений з добре відмуленої глини з домішками дрібнозернистого піску. Стінки горщика сірого кольору, а їх товщина близько 6 – 8 мм. За формою та складом керамічного тіста даний тип посуду є характерним для ранньосередньовічного археологічного комплексу Стільського городища.
Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
10 + 20 =